امضای تفاهم‌نامة همکاری میان پژوهشکدة علوم گیاهی و پژوهشکدة انگور و کشمش دانشگاه ملایر

 

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکدة علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد، طیّ نشستی در روز چهارشنبه 19تیرماه جاری، تفاهم‌نامة همکاری میان پژوهشکدة علوم گیاهی و پژوهشکدة انگور و کشمش دانشگاه ملایر به امضای رؤسای این دو نهاد پژوهشی رسید.

 

در نشست امضای این تفاهم‌نامه، در ابتدا دکتر ابراهیم ایزدی رئیس پژوهشکدة علوم گیاهی، به سابقة حدود چهار دهه فعالیت علمی و پژوهشی این پژوهشکده و برخی تعاملات ملی و بین‌المللی آن اشاره کرده و ضمن معرفی گروه‌های پژوهشی و هرباریوم بین‌المللی آن- به‌عنوان مهم‌ترین مرکز گیاه‌شناسی شرق کشور- آمادگی این پژوهشکده را جهت هرگونه همکاری و نیز عرضة انواع خدمات علمی و پژوهشی اعلام داشت.

 

در ادامه، دکتر مجید رستمی، رئیس پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر، ضمن معرفی اجمالی آن پژوهشکده و ارائة برخی آمار تولید انگور در استان همدان و شرح برخی مسائل و محدودیت‌های تولید انگور در باغات منطقه، ضمن طرح فهرستی از عناوین همکاری‌های مشترک، خواستار همکاری پژوهشکدة علوم گیاهی در جهت حلّ مسائل مذکور گردید.

 

در متن تفاهم‌نامة امضاءشده، با توجه به لزوم برقراری ارتباط منظم و سازمان‌یافته و تعامل هرچه بیشتر میان دو نهاد دانشگاهی و پژوهشی، بر ضرورت تبدیل یافته‌های علمی و پژوهشی به راهبرد و ابزاری برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف تأکید گردیده است. ازجمله اهداف این تفاهم‌نامه، تبادل دانش و یافته‌های نوین علمی و تجربیات فیمابین؛ هدایت تولیدات علمی و تحقیقات مشترک در حوزه‌های مورد نیاز؛ مشاوره در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در حوزه‌های مشترک تحقیقاتی در قالب کارگروه‌های تخصصی؛ و بستر‌سازی در جهت ایجاد و توسعه فناوری و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی عنوان شده است.

 

 0102030405